Etkili Dualar Dua Sitesi

Uyumayan Bebeklere Okunacak Dualar

69.721
Uyumayan Bebeklere Okunacak Dualar

Uyumayan Bebeklere Okunacak Dualar

Bebekler doğumdan sonra dış dünyaya alışana kadar zorluk çekerler, bu yüzden bebeklerde ilk 3 ay geceleri uyumama ve ağlama, uykuya dalamama, uykudan sıçrayıp uyanma ve uyku düzensizliği gibi sorunlar yaşanır, 3 ayın sonunda tam biraz rahat edersiniz ki bu seferde diş çıkarma problemleri yüzünden çocuğunuzun dengesi alt üst olur ve uyku düzeni tamamen değişir.

Evet doktorlar genelde bebeklerde ki uykusuzluk sorununu bu şekilde açıklar fakat değinmedikleri bir bir konu vardır ki buda manevi yönden bebeklerde huzursuzluk yarattığı için uykusuzluk sorununa yol açan konulardır.

Nazar, göz değmesi, evdeki kötü enerji, karabasan vb. daha bir çok sebepten çocuklar gece uykuya dalamaz. Uykusu olduğu halde uyuyamayan çocukta ağlamaya başalar bu öyle boyutlara ulaşır ki, sanki ateşe düşmüş gibi gece boyunca ağlayıp durur, bir çok Anne, Babada acaba çocuğum hastamı deyip üzülüp kahrolurlar, ama artık hiç üzülmeyin bebeğinizin herhangi bir rahatsızlığı (hasta değilse) yoksa ve nedensiz yere uyuyamıyor ve huzursuzluk yaşıyorsa aşağıda vereceğim dualar sayesinde bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak!..

Bir çocuk uyumakta zorluk çekiyor ve bir türlü uyuyamıyorsa, aşağıda ki dua yazılıp beşiğine bağlanırsa inşallah şifa bulur ve rahat uyur:

Bismillahirrahmanirrahim.Ve cealna nevmeküm sübata ve cealnalleyli libasa veceelnannehara meaşa birahmetike ya erhamerrahim.”

– 7 ayetel kürsi,1 yasin şerif 7 inşirah 3 er defada felak ve nas sürelerini okuyup haneye üflemeniz yeterlidir şifa Allah tealadandır…

– Her gece uyuturken bebeğinin üzerine “35 Besmele-i Şerif,7 defa İhlas Felak ve Nas sureleri”ni okunur.
– Gün içinde de Maun suresini bolca okunur,41 defa okuyabilirseniz nazar için birebirdir.
Ve sadece bebeğin için değil evinde bereket huzur ve her şey için günde en az 1 Ayetel Kürsi okumalısınız!..

-Tebbet suresini “keseb”e kadar 6 kez okuyup (keseb dendikten sonra besmele çekip tekrar başa dönüyoruz), 7. de tamamını okuyup çocuğa üflüyoruz. Allahın izniyle çocuk sakinleşip uyuyor. Bir kızımız 4-5 aylıkken sebepsiz yere çatlayacak derecede ağlamaya başlamış. Ne yapsalar susmamış,bu şekilde tebbet suresini okumalarını söyledim ve kız bir anda sakinleşip uyudu.

-Uykusuzluk için amme suresinin ayeti “vecealna nevmeküm sübata” diye çocuğun üzerine 7 kez okunup üflenir

-Ashabı keyfin isimlerini bir kağıda yazıp yastığının altına koyunur.
Ashab-ı Kehf’in isimleri:
Yemliha,misliha,mekselina,bernüş,debernüş,şazenüş,kefeşedadiyyüşi, kıtmir

– Bebeklerin Uyuması İçin Okunacak Bir diğer Dua:

“Bismillahirrahmanirrahim”

Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh.
Anlamı; Allah sizi, şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun. Amin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.