Etkili Dualar Dua Sitesi

İbrahim Ethem Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası

94.925
İbrahim Ethem Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası

İbrahim Ethem Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası

İbrahim Ethem Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası
İbrahim Ethem Kaybolan ve Çalınan Eşya Duası

Kaybolan veya çalınan eşyanın geri gelmesi için dua arıyorsanız İbrahim Ethem kayıp duasını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.Kayıp eşyanın veya çalınan malın geri gelmesi için İbrahim Ethem Hazretleri için yedi kere fatiha suresini okumalısınız.

Bu konuda İbrahim bin Ethem Hz.lerinin ruhuna 7 fatiha okunması faydalı geliyor,denenmiş faydası da görülmüştür.Kendisine Ethem baba da deniliyor. Halk arasında tekerleme haline gelmiş bir uygulama var.Bu uygulama veya tekerleme akıllarda tutabilmek için yapılmış.
Şöyle ki;
Ethem baba,Ethem baba
Gömleği keten baba
Benim bir kayıbım var
Bulursam sana 3 kulhü 1 fatiha
Kaybınızı ve çalınan bir şeyinizi bulduktan sonra dua okumayı unutmayın lütfen!..

Kaybedilen eşyalarla alakalı mücerrep ( tecrübe edilmiş) bir dua vardır.(Kureyş suresi 4 defa okunup fatiha ile birlikte İbrahim ETHEM hazretlerinin ruhuna hediye edilirse) kayıpların bulunduğu çok tecrübe edilmiştir.

Cafer el-Hudi rahimehullah’dan; Ebul Hasan’a veda ederken dedim ki:
-Bana azık ver!
-Bir şey kaybettiğin zaman yahut çalınan parayı geri getirmek istediğinde şöyle dua et:

“Rabbenâ inneke câmiunnâsi liyevmin la raybe fihi, rüdde aleyye dâlleti”

Manası : “Ey hakkında şüphe olmayan bir günde insanları bir araya toplayacak ulu Allah’ım kaybettiğimi bana iade et, yahut beni falan şeyle yahut falan kimse ile buluştur!”

İbni Ömer (r.a) bir şey kaybedene şöyle dua etmesini söylerdi:
“Allahümme, rabbed’dâlleti, hâdi’d dâlleti, tehdî mine’d dâlleti, rudde aleyye dâlleti bikudretike ve sultânike, fınnehâ min atâike ve fadlike”
Manası : “Allah’ım! Ey kayıbın Rabbi, ey kaybolana yolunu gösteren! Kaybolana yolunu sen gösterirsin, gücün ve kudretinle kaybımı bana geri ver”
Bir rivayette de: “İki rekat namaz kılar, tahiyyattan sonra bu duayı okur” demiştir.

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hemşiree dedi ki:

    Arkadaşlar henüz on dk önce yaşadım olayı. Bugün cüzdanım kaybıldu içinde ehliyet kart her şey var çalındı mı ev de bilmiyorum ve moralim aşırı bozuk evde geziyorum aynı anda da arayıp kredi kartını iptal ettirdim. O sıra da annem teyzem ile telefonda konuşuyordu ben de dahil oldum. Olayı anlattım teyzeme o da “İbrahim ethem gömleği keten yitirdiğimi getirirsen 3gulhu bi elham” diyerek ara dedi. Baya güldük o neymiş diye. Teyzem bu bi evliya falan dedi telefonu kapattıktan sonra annemle İbrahim ethem diye aramaya başladık koltuğu kaldırdık ki araya sıkışmış cüzdan daha bir dakika geçmeden bulduk çok korktum 😟 aşırı garip bir olaydı bağıra bağıra dua okudum o an resmen agshajaj Allah’ın işine bak ya

  2. Bekir uzunyollu dedi ki:

    Dualarımız bütün peygamberlere bütün evliyalar saygı hürmetler ederiz bütün sahbelere

  3. B. Mert Karslı dedi ki:

    Şüpesiz ki inanmayanlarınız da vardır, inananlarınızda. Ama unutmayınız ki bu kutsal yurdumuz Türkiye miz bu ulu kişilerin yüzü suyu hürmetine ayaktadır. İbrahim Ethem Efendi Hz. nin mucizeleri pek çoktur. .Onun gibi ALLAH dostları var olup bizde kalbimizde kötülük barındırmadıkça payidar oluruz yüce rabbimizin izniyle