Etkili Dualar Dua Sitesi

Sol Kolu Yıkarken Okunacak Dua ( Abdest Duaları )

1.664
Sol Kolu Yıkarken Okunacak Dua ( Abdest Duaları )

Sol Kolu Yıkarken Okunacak Dua

Sol kol, zaruretleri önleyen ve taharet almamızı sağlayan aynı zamanda bir çok zararlı şeyleri önleyen kolumuzdur. Abdestte bunun yıkanması, kötü işlere uzanmayacağına ve iyi işlerde bulunacağına te’minat vermesidir.

Ellerine abdest suyu akıtan insanın kötülük yapmaması normaldir. Bilhassa kollarımızı yıkarken, şu duâları okumamızda çok büyük bir isâbet vardır. Zira Allah’a sığınmak ve herşeyi O’nun vasıtasıyle istemek yerindedir. Ne kadar tedbir alsak, herşeyi yerinde yapsak yine duaya muhtacız. Çünkü duâ etmeyenin Allah yanında değeri yoktur. Zira Kur’ân öyle buyurmaktadır.

Sol Kolu Yıkarken Okunacak Dua

Sol Kolu Yıkarken Okunacak Dua

Türkçe Okunuşu:

Allahumme lâ tu’tınî kitâbî bişimalî velâ min verâi zahrî velâ tuhâsibni hisâben şedîden.

Anlamı:

“Allah’ım, kitabımı sol tarafımdan ve arka tarafımdan verme, hesabımı da zor yapma. ”

Açıklama:

Sol kol, zaruretleri önleyen ve taharet almamızı sağlayan aynı zamanda bir çok zararlı şeyleri önleyen kolumuzdur. Abdestte bunun yıkanması, kötü işlere uzanmayacağına ve iyi işlerde bulunacağına te’minat vermesidir. Ellerine abdest suyu akıtan insanın kötülük yapmaması normaldir. Bilhassa kollarımızı yıkarken, şu duâları okumamızda çok büyük bir isâbet vardır. Zira Allah’a sığınmak ve herşeyi O’nun vasıtasıyle istemek yerindedir. Ne kadar tedbir alsak, herşeyi yerinde yapsak yine duaya muhtacız. Çünkü duâ etmeyenin Allah yanında değeri yoktur. Zira Kur’ân öyle buyurmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.