Etkili Dualar Dua Sitesi

Karın Ağrısına Dua

2.419
Karın Ağrısına Dua

Karnı ağrıyan bir Zat’a” Peygamber Efendimiz,”karnınmı ağrıyor?” diye sorar. Oda,” evet Ya Allah’ın resulü” diye cevap verir. “Öyleyse kalk! Namaz kıl ! çünkü namazda şifa vardır” buyurmuşdur.

Karın ağrısına karşı Peygamberimizin Namazı tavsiye ettiği nakledilmekdedir.Bu ilğinç bir yöntemdir. namazın bütün dualrı içinde topladığı ve başlı başına bir dua olduğu hatırlanırsa buna şaşırmamak gerekir. Bu bir çeşit fiili duadır. Yani namaz, vücud diliyle yapılan bir dua şeklidir. Vucüdu harekete geçirerek kasları ve diğer organları çalıştırp skışma ve spazmı giderir. işin pisikolojik yani ve Peygamber efendimizin itimadı da ayrı bir konudur. oda başlı başına bir tedavi yöntemidir.

Namazın maddi ve manevi olarak binlerce faydası var mutlaka, Bütün mahlukat namına ve onları temsil ederek,onların hallerine benzer tarzlarda yapılan bir ibadetin boş ve anlamsız birtakım hareketlerden ibaret olması düşünülemez.Bunun sırrını en iyiy bilen ise bizzat Mirac’a çikarak namazı yaşayan Hz.peygamberimiz(s.a.v) dir, ve bunun bir anlamını da bu shabeye söylemiştir. Bunun fizik yasalarına aykırı olduğu düşünülebilir. Ancak Lumbago, Romatizma, özellikle eklem romatizması ve kireçlenme gibi hastalıklara Namaz’ın bir şifası olduğu hatırlanırsa diğer hastalıklarada iyi gelmesi ve şifa olması da anlaşılabilir bir haldir.

Kaynak:Dr.Arıif ARSLAN(Dua ile gelen şifa)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.