Etkili Dualar Dua Sitesi

Karın Ağrısı için Okunacak Dualar

8.299
Karın Ağrısı için Okunacak Dualar

Karnı ağrıyan bir Zat’a” Peygamber Efendimiz,”karnın mı ağrıyor?” diye sorar.Oda,” evet Ya Allah’ın resulü” diye cevap verir.“Öyleyse kalk! Namaz kıl ! çünkü namazda şifa vardır”buyurmuştur.

Karın ağrısına karşı Peygamberimizin  Namazı tavsiye ettiği nakledilmektedir. Bu ilginç bir yöntemdir.namazın  bütün duaları içinde topladığı ve başlı başına  bir dua olduğu hatırlanırsa buna şaşırmamak gerekir.Bu bir çeşit fiili duadır.Yani namaz, vücut diliyle yapılan bir dua şeklidir. Vücüdu harekete geçirerek kasları ve diğer organları  çalıştırıp sıkışma ve spazmı  giderir. işin psikolojik yani ve  Peygamber efendimizin itimadı da ayrı bir konudur. oda başlı başına bir tedavi yöntemidir.

Namazın maddi ve manevi olarak  binlerce faydası var mutlaka, Bütün mahlukat namına ve onları temsil ederek,onların hallerine benzer tarzlarda yapılan bir ibadetin boş ve anlamsız  birtakım hareketlerden ibaret olması düşünülemez.Bunun sırrını  en iyiyi bilen ise bizzat Mirac’a çıkarak namazı yaşayan Hz.peygamberimiz (s.a.v) dir, ve bunun bir anlamını da  bu sahabeye söylemiştir.Bunun fizik yasalarına   aykırı olduğu düşünülebilir.Ancak Lumbago,Romatizma,özellikle eklem romatizması ve kireçlenme gibi hastalıklara Namaz’ın bir şifası olduğu hatırlanırsa  diğer hastalıklara da  iyi gelmesi ve şifa olması  da anlaşılabilir bir haldir.

Kaynak:Dr.Arıif ARSLAN(Dua ile gelen şifa) 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.