Etkili Dualar Dua Sitesi

Erkek Çocuk isteyenin Okuyacağı Dua

1.716
Erkek Çocuk isteyenin Okuyacağı Dua

Peygamber Efendimiz ( sav ) buyuruyor, Nutfenin ( meni-döl ) rahme düşmesinden sonra 42 gece geçti mi, Allah ona bir melek gönderir ve onun vasıtasıyla nutfeyi şekillendirir; işitmesini, görmesini, derisini, etini, kemiğini yaratır. Sonra melek sorar:

“Ey Rabbim! Bu erkek mi, dişi mi?” Rabbin dilediğini hükmeder, melek de yazar.”

“Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah’ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah’ın izniyle kız olur. Gerçekten de oğlanın mı, yoksa kızın mı hakkımızda hayırlı olacağını bilemeyiz. Allah’tan çocuğun da hayırlısını istemeliyiz. Erkek de kız da isteyebiliriz. Ama bu konuda da ısrarcı olmamalıyız. Bu konuda şöyle demelidir: Allah’ım, Senden erkek çocuğu istiyoruz. Ama sen daha iyi bilirsin. Hakkımızda hangisi hayırlı ise onu ver. Peygamber Efendimiz buyurdu: “Eşi hâmile iken, elini hanımının karnına koyup:
Bismiilahirrahmanirrahim
Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi muhammed sallallahü aleyhi ve sellem

Anlamı:

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla
Yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum, derse Allah’ın izniyle bu çocuk erkek olur. Yüce Allah, Bakara suresinde belirttiği gibi; hayır zannettiğimiz, şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Bu yüzden Allah’tan her konuda olduğu gibi evladın da hayırlısını dilemeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.