Etkili Dualar Dua Sitesi

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

10.069
Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Hasta olan kişilerin veya hasta olan bebeklerin sıhhat bulması için edilecek dualar için peygamber efendimiz ( sav ) şu duanın okunmasının hayırlı olduğunu belirtmiştir: ‘ ‘ Allahümma rabben nas, müshibel bes, üşfi enteş şafile, şafiya illa ente üşfi şifa en yugaduri sekamen. ‘’

Bu duanın anlamı: Ey Allahım. İnsanların Rabbi sensin. Her zorluğu gideren sensin. Şifayı ancak sen verirsin. senden başka şifa verecek yoktur. Öyle bir şifa verki hasta üzerinde hastalık izi ve eseri kalmasın.

Peygamber efendimiz kendisi hasta olduğunda ise şu duayı okurdu: ‘’Lâ ilâhe illâllahü vahdehü lâ şerîke lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ yemûtü ebeden. Sübhânellahi Rabbil ibâdi ve rabbil bilâd. Vel hamdü lillâhi kesîren tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâl. Vallahü ekberü kebîren, celâlullahi ve kibriyâühü ve azametühü ve kudretühü bikülli mekân. Allahümme in künte kadayte aleyyel mevte fağfirlî verhamnî min zünûbî ve eskinnî cennete adnin.’’

Peygamber efendimiz ( sav ) hasta olduğunda bu duayı okuduğu için Hz. Aişe bu duayı okuyup bu duanın bitiminde, Subhaneke innü küntü, minezzalim, duasını 10 kere tekrar edermiş.

Hz. Aişe peygamber efendimiz hastalandığında yanına gelen Cebrail AS. Peygamber efendimiz için şu duayı okuğunu peygamber efendimizin anlattıpını belirtmiştir: ALLAH’ın adıyla sana eza veren bütün hastalıklara karşı, bütün kötü nefislere ve hasedçi gözlere karşı sana okuyorum. ALLAH sana şifa versin. Ben, ALLAH’ın adıyla sana dua ediyorum.

Sizler de hasta olduğnuzda veya bebekleriniz hasta olduğunda bu duaları okuyarak şifa bulabilir ve iyileşebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.