Etkili Dualar Dua Sitesi

Dileklerin Kabulü için Okunan Dua

2.845
Dileklerin Kabulü için Okunan Dua

Âlemleri yaratan Allah duaların ve dileklerin karşılığını Peygamber efendimizin de belirttiği gibi 3 şekilde verir.

1- Bu dünyada hemen verir.
2- Öteki dünyada verir.
3- İstediğimiz değil ama bizim için daha güzel olanı verir.

Allah’a hakkımızda hayırlısını nasip ve niyaz ederek şu dua okunur.

Bismillahirrahmanirrahim 
Estağfirullahel’azim ellezi la ilhe illa hüvel hayyel kayyüme ve etübü ileyh.

Anlamı: Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
Razı gelmediğin her türlü şeyden, yaptıklarımı affeyle, yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azim olan Allah’a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım.
Peygamber Efendimiz ( sav ), dilek, hacet, korku ve sıkıntı durumlarında duaların en büyüğü olan İsm-i Azam duası okunmasını Hz. Ali ( ra )’ye tavsiye etmiştir. Peygamberimize 3 salavat getirip, Euzu besmele ile Ayet-el Kürsü, Fatiha, ihlas, Felak, Nas ve Kafirun surelerini 3’er kez okuduktan sonra, her ne niyet için yapılıyorsa onu içinizden geçirip İsm-i Azam duasını okumalıyız.

Bir dileği olanlar bunun için adakta bulunurlarsa dilekleri daha kolay kabul olunur.

Duaların kabul olup, dileklerin olması için, hacet namazı kılınmalıdır.

Dua edenler, dualarım kabul edilmiyor dememelidir. Hadis-i şerifte ” Allahü teala, duanızı kabul eder. Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz, buyurulmuştur. Duanızda istenilen dileğinizin olmaması, duanın kabul olmadığını göstermez. Dileklerinizin gecikmesinin başka sebepleri vardır. Bir diğer hadis-i şerifte ” Mümin dua edince, Allahü teala, Cebrail’e ‘ben onui seviyorum, isteğini hemen yerine getirme!’ günahkar dua edince de, ‘ben onun sesini sevmiyorum. İsteğini hemen yerine getir’ buyurur.” Bu yüzden dualarınızın kabulü geciktiğinde sabırlı olunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.