Etkili Dualar Dua Sitesi

EL-AZİM Esmasının Fazileti ve Faydaları

12.050
EL-AZİM Esmasının Fazileti ve Faydaları

Estağfirullah el-Azim el-Kerim ellezi la ilahe illahüvel hayyül kayyumu ve etübü ileyhi subhanehu


EL-AZİM; Büyüklüğünün sınırı, emsali,ölçüsü olmayan,kendisine büyük ümitler beslenen. Bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddes,her şeyden ulu, herkesten yüce, çanı büyük, azametli.

Namazda gerek rükuda gerekse secdelerimizde Allah’ı tespih ederken,bu anlamda tespih eder, “Sübhane Rabbiye’l-Azim;Allah’ım!seni tesbih eder ve noksan sıfatlardan tenzih ederim;senin şanın ne yücedir”.veya “Sübhane Rabbiye’l-A’la;Allah’ım! Seni tesbih eder ve noksan sıfatlardan tenzih ederim;sen ne yüce,ne ulusun..” deriz.

EL-AZİM Esmasının Ebced Değeri ve Zikir Saati:Bu mübarek ismin zikir adedi(1020) dir.Zikir saati Utarit,günü Çarşambadır.

EL-AZİM Esmasının Özellikleri ve Bazı Faydaları:

EL-AZİM; ismini,şartlarına uygun bir şekilde her gün sabah namazından sonra (1024) defa zikredenler huzur ve mutluluk, yüksek makam ve mevki, şan-şöhret elde ederler. Kısa zamanda emsalleri arasında fark edilir hale gelirler. Herkes tarafından sevilir ve sayılırlar.

Bir hastaya (1010) kere okunsa eceli gelmemişse şifa bulur.

Usulüne uygun zikredenleri Cenab-ı Hak,korkup çekindiği şeylerden koruyup kurtarır, umduklarına ihsan eder.
Her sabah devamlı olarak(120) defa “YA AZİM” ismini zikreden,halk arasında itibar görür. Herkes tarafından sevilir ve sayılır. Bütün insanların nazarında önemli ve kıymetli bir insan haline gelir.

Gümüş bir yüzük üzerine yazıp parmağında taşıyan ve devamlı olarak bu mübarek ismi zikreden kimsenin istediği şeyleri Allah verir. Kadri kıymetli olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.