Etkili Dualar Dua Sitesi

Bela ve Musibetten Kurtulmak için Okunacak Dua

2.921
Bela ve Musibetten Kurtulmak için Okunacak Dua

İnsanlar hayatlarında musibetlerden ve belalardan korunmak ve başlarına kötğ bir olayın gelmesini engellemek için çeşitli dualar okurlar. Peygamber efendimiz ( sav ) beladan ve musibetten korunmak için şu duanın okunmasının daha hayırlı olduğunu buyurmuştur:

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) “Allah’u Teala buyurdu ki: “Ümmetine söyle! Sabahleyin 10 defa: “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah” ( Allah’ü Teala’nın yardımı olmadan hiç bir günahtan dönüş ve hiçbir ibadete kuvvet yoktur.) desinler, 10 defa akşamleyin, 10 defa da yatarken. Yatarken demeleri mukabilinde dünya belaları onlardan defolur. Akşam demeleri mukabilinde şeytanın tuzaklarından kurtulurlar. Sabahleyin demelerine mukabil gazabımdan korunurlar.

Sabah ve yatarken 10 ar defa bu duanın okunması belaları ve musibetleri başınızdan def eder, sizi belalardan uzak tutar.

Bu duanın dışında gün içinde vakit namazlarından sonra 3 er defa okunacak: ‘’ Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim ’’ duası belaların ve kötülükleri başınızdan def eder, sizin kötü şeylerle karşılaşmanızı engeller.

Peygamber efendimzi ( sav ) bir hadisinde: “Birinize derd ve belâ gelince, Yûnüs Peygamberin duâsını okusun! Allahü teâlâ Onu muhakkak kurtarır, demiştir.Hz. Yunus peygamberin duası ise şöyledir:”Lâ ilâhe illâ ente sübhâne-ke innî küntü minez-zâlimîn”.

Peyganber efendimizn başka bir hadisinde ise: ‘’ Bismillahi hayril Esmai. Bismillahillezi la Yedurnu ma a-smihi şey ün fil ardı vela fisssemavati ve hüves sam’i ul alim ‘’ duasını günde 3 kez okuyan kişinin başına kaza bela gelmez buyurmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.