Etkili Dualar Dua Sitesi

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

6.165
Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası

Perşembe Gecesi Okunan Dilek Duası :

Perşembe gecesi Kumeyl duası okunur, bu dua, Hz. Ali (a.s)ın sır arkadaşı Kumeyl bin Ziyada Hızır’ın duası diye öğrettiği engin maarifi içeren bir duadır. Bu duanın özellikle Perşembe geceleri okunması Ehl-i Beyt imamları tarafından tavsiye edilmiştir.

Allahım! Sana yeryüzündeki kum taneleri adedince şükrediyor ve salih kullarına olduğu gibi bana da rahmetinle muamelede bulunmanı diliyorum. Peygamber Efendimiz hürmetine, ehl-i beyti ve ashabı hürmetine ne olur, bizden evvel, binlercesinin bu kabil dileklerine icabet ettiğin gibi bize de lûtfundan kapılar arala ve başımıza sağanak sağanak ihsanlar yağdır!..Amin.

Herhangi bir kimse cuma gecesi her ne hayırlı dilegi için olursa olsun 100 kere “essalatü ves-selamü aleyke ya seyyidi ya rasulallah huz bi yedi.kallet hileti edrikni.” salavat-ı şerifini okursa dilegi gerçekleşir, bu dünya ve ahirete ait hayırlı muratlarına erişir.

Bir zaman vardır ki Allah(c.c) gökyüzüne inerek kullarının dilek ve dualarını bizzat dinler.İşte bu zamanda yapılan dualar hiçbir zaman geri çevrilmez.Bu zaman gece yarısından sabah ezanı okunana kadar olan vakittir.

Gece yarısının yanı sıra, Cuma gecesi, Cuma günü sala vakti, kandil gecelerinde, ramazan ayında, oruçlu iken dua edilmelidir.

İş ve rızk için dua edilecekse, Perşembe günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.

Tüm dilek ve istekleriniz için, Cuma günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra öğleye kadar tüm dilek kapıları açık olur.

Dua Cuma haricinde verilen zamanlardan sonra 1saat içinde dua edilmelidir

Perşembe Gecesi Okunan Bir Diğer Dilek Duası:

(70 kere Yâ Allah, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kâdir okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.)

Allah rızası için okumalı. Bir seferde 70 defa okumalı, 71 olsa olmaz, yanına başka isim konsa olmaz, bu bir şifredir. İsm-i azam, ism-i Celal, Esma-ül Hüsnadır. Her namazdan sonra okuyana ne mutlu! Hiç olmazsa günde bir defa okumalı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.