Etkili Dualar Dua Sitesi

Muradların Gerçekleşmesi için Okunacak Dua

4.739
Muradların Gerçekleşmesi için Okunacak Dua

Evlenmek isteyen veya çocuğu olmayan kimse, sebeplere yapışmalı. İnsan, bir işin neticesinin iyi mi, kötü mü olacağını bilemez.

Muhakkak şu işim olsun diye ısrar etmemeli, Hayırlı ise olsun demeli. Kur’an-ı kerim ve dua, şartları gözetilerek okunursa, fayda verir. Bu dualardan birisi şöyledir. Cuma günleri 100 kere Ya Allah diye zikreden kisiye Allah her muradini verir.

Bir başka rivayette ise murad duası şöyle belirtilmiştir.

Allahümme bihuşuil-kalbi indes-sücudi leke ya seyyidi biğayri cühudin ve bike ya Allah ya Celil fela şey’e yüdanike fil-vefai bil-uhudi ve bikürsiyyikel-mükelleli binnuri ila arşikel-mecidi ve bima kane tahte arşike hakkan kable en tahlukas-semavati ve savt’er-ruudi künte iz künte misle ma lem tezel katt ilahen urifte bit-tevhidi fec’alni minel-muhibbine vel-mahbubin’el-mukarrebin’el-aşıkın.Ya Allah.

Anlamı:

Allah’ım, kalb huzuru ile secde halimde sana sığınıyorum; inkarsız ve inatsız olarak ey efendim.
Dileğimi sana arz ediyorum ya Allah, ya Celil, verilen sözlere senin kadar vefa gösteren yoktur.
Nurla süslü kürsiden itibaren büyük, şerefli arşına kadar ne varsa onların hürmetine. Semaları, raad seslerini hak olarak yaratmadan evvel arşın altında bulunanlar hürmetine…
Sen sen olalı, benzeri olmayan tekliğinle bilinen ilahsın. Senden diliyorum: Beni zatın için sevenlerden, sevilenlerden, yakınlık bulanlardan, aşıklardan eyle.
Ya Allah, ya Allah, ya Allah, ya Allah, ya Allah, ya Allah, ya Allah, ya Allah. Allah hangi muradınız var ise makamında kabul ve makbul eylesin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.