Etkili Dualar

Hasret Çekenlerin Okuyacağı Dualar

03.12.2018
6.963
Hasret Çekenlerin Okuyacağı Dualar
REKLAM ALANI

Bazı insanlar sevdiklerine ne kadar hasret çeker ise çeksinler kavuşamazlar. Vereceğimiz bazı dualar ile Yüce Allah’ın izni ve yardımıyla en kısa sürede kavuşacağı ve mutlu olacaktır. Peygamber Efendimiz ( sav )’den rivayet edilir ki: Hz. Yakup oğlu Hz. Yusuf için çok üzülüyordu ve bir gün cebrail ( as ) indi. Ey Yakup ( as ), sana bir dua öğreteyim, okun okursan Cenab-ı Hakk size ferahlık verir. Arzunuz yerine gelir, dedi. Okunuşu:

Ya men la ya’lemü keyfe illa hüve ve ya menla yebluğu kudretühü feniruhu gayruhü ferric anni.

REKLAM ALANI

Anlamı:

Ey kendisinden başkasının; kendisinin nasıl olduğunu bilmeyen (Allah’ım)! Ey kudretine kimsenin erişemediği (Rabbim)! Benim bu sıkıntımı ( hasret edilen kişi veya yer söylenir ) gider.” duasını talim etti. Yakub Aleyhisselam, bu duayı hergün okudu ve 7 gün içinde Yusuf ( as )’dan haber gelmiştir.

Ya alimül ya habirül ya hakimül ya mübinül ya hadi ya allamül guyub duasını günde en az 7 kere, eğer mümkünse 1000 defa okunmalıdır.

Bir başka rivayette ise Perşembeyi Cumaya bağlayan gecede, kişi güzelce abdest alıp 2 rekat nafile namazının ardından, salavat-i serifeleri 70′ ser defa okursa, inşallah Aleyhisselâtü Vesselâm Efenfimiz’i rüyasinda görür ve ne muradı varsa rabbim verir. Ne haceti varsa hallolur ne dileği varsa yerine gelir korkulari def eder. Benzeri faydaları sayılmayacak kadar çoktur.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.