Etkili Dualar Dua Sitesi

EL-VEHHAB Esması ve Faydaları

11.869
EL-VEHHAB Esması ve Faydaları

EL-VEHHAB: Karşılıksız ve sebepsiz olarak bolca ihsan eden, ikram ve hediyelerde bulunan. Yüce Allah,bu isminin gereği olarak, dilediğine ilim ve hikmet, hidayet, dilediğine de mal, mülk, makam ve mevki, şan şöhret ihsan eder.

El-Vehhab esmasının Ebced değeri ve zikir saati:

El-Vehhab isminin zikri(14) adettir.Zikir saati Zühre,Günü Cuma günüdür.

El-Vehhab Esmasının Özellikleri ve Bazı Faydaları:

Bir kimse her beş vakit namazın farzından sonra yerinden kalkmadan 14 kere bu ismin zikrine devam ederse, yaşadığı sürece yokluk ve geçim sıkıntısı çekmez. Allah o kimseye bu ismin zikri hürmetine bol dünyalık verir.

Aynı şekilde veya mümkünse secdede zikretmeye devam ederek Allah’tan ilim,hikmet ve hidayet dilerse,dileği yerine gelir. Yüce Allah’ın ihsan,ikram ve lütfuna mazhar olur.
EL-VEHHAB isminin vekfini bir kağıt üzerine yapıp üzerinde taşıyan kimsenin kısmeti geniş ve rızkı bol olur.Üzerinde vekfi olduğu halde sabah namazından sonra 186 defa zikre devam etmek gerekir.
Kuşluk vakti kılınan DUHA namazından sonra secdeye gidip zikrine devam eden kimse dünyalık olarak istediği mal ve menfaate sahip olur.
Bu ismi şerifin ebced degeri (14) olup,her gün okunabildiği gibi özellikle Cuma günü zühre saati olan,güneş doğraken ve ikindi sonrasıdır.gece okumaları ise akşamdan 1 saat sonra ve gece yarısıdır.

Bu ismi şerife her 5 vakit namazdan sonra 14 defa ” Yâ Vehhaâb c.c” okumaya devam eden kimseler, yaşadıkları sürece yokluk ve sıkıntı çekmezler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.