Etkili Dualar Dua Sitesi

El Habir Esmasının Fazileti

26.105
El Habir Esmasının Fazileti

EL-HABİR;Olmuş olan,olmakta ve olacak olan her şeyi bilen,her şeyden haberdar olan.Haber almak,bilgi edinmek için herhangi bir araca ihtiyacı olmayan.

Yüce rabbimizin haber alma,bilgi edinme özelliği ve haber alma ağı oldukça geniş ve sonsuzdur. Her yeri ve her şeyi avucunun içi gibi bilir, kontrolü altında tutar. İlminin, bilgisinin, kudret ve saltanatının ulaşmadığı yer yoktur.

EL-HABİR İsminin Ebced Değeri ve Zikir Saati: Zikri(812) adettir.Zikir saati Güneş,günü Pazardır.

EL-HABİR İsminin Özellikleri ve Faydaları:

Bu ismin zikriyle gerektiği gibi saatine ve tertibine uygun olarak meşgul olan kimse,her hangi bir şeyden kendisine zarar gelir mi gelmez mi öğrenir ve ona göre hareket eder.Bu saat erkekler içindir.Hanımlar ise Ay saatini tercih etmelidirler.Bir kimse istediği sırrı bu ismin tertibiyle öğrenebilir.

Her gün (812) defa okumaya devam eden kimse,ruhani varlıklarla görüşür ve keşiflere sahip olur.Bir takım sırlar kendisine açılıp bildirilir.
Aynı şekilde zikrine devam eden kimse,zulüm görüyorsa kurtulur.adalete mazhar olur.

Bir kimse yatmadan önce(7) defa “Ela ya’lemü men halak,vehüve’l-latifü’l-Habir” ayetini okursa, dilediği şeyi ve istihare ettiği konuyu rüyasında görür.
Bu ismi,cam veya porselen bir kap içine yazıp su ile silinir ve anlayışı kıt veya zihni kapalı bir kimseye içirilirse, anlayış kabiliyeti artar,zihni açılır,hafızası kuvvetlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.