Etkili Dualar Dua Sitesi

Her Türlü Hastalık için Dua

3.708
Her Türlü Hastalık için Dua

BismillahirrahmanirrahiymAllahümme inni es’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’l ahirati, Allahümme inni es’elüke’l-afve ve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmestur avrati ve amin rav’ati.Allahümmehfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimali ve min favki ve e’uzü bi-azamatike en uğtale min tahti.Allahümme ağnini bi!l-ilmi ve zeyyinni bi’l-hilmi ve kerrimni bi’t-takva ve cemmilni bi’l-afiyeti”.

Anlamı:”Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim. Allah’ım, Senden, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım için af ve afiyet isterim. Allah’ım, ayıplarımı kapat, beni, korkularımdan güvene kavuştur. Allah’ım, beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, ve başımdan gelecek her türlü hastalıklardan, kötülüklerden koru. gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekden, yere vurulmakdan ,senin yüceliğine sığınırım. Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir, hilm ile süsle, takva ile kereme kavuştur. afiyetle güzelleştir.”

Hasta olana yakını tarafından okunacak bir dua;“Allahümme ezhibi’l-be’se, rabbennasi eşfi ve enet’ş-şafi la şifae illa şifaüke,şifaen la yuğadirü sekama

Anlamı: Allah’ım, ey insanların Rabbi bu hastanın ızdırabını dindir,onu şifaya kavuştur.senden başka şifa verici yokdur, öyle bir şifa verki, bir daha hastalık çekmesin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.