Etkili Dualar Dua Sitesi

Hastaya Okunacak şifa Duası

4.506
Hastaya Okunacak şifa Duası

Hastaya Okunacak şifa Duası

Türkçe Okunuşu:

Allahumme inni es’elükel âfiyete fiddünya vel âhireti, Allahumme innî es’elükel afve vel afiyete fi dîni ve dünyaye ve ehli ve mâli, Allahumme’stür avrâti ve âmin rev’âti, Allahummâhfazni min beyni yedeyye ve min halfî ve an yeminî ve an şimâli ve min fevki, ve eûzü bi azametike en uğtâle min tahtî, Allahumme ağnîni bil ilmi ve zeyyinni bil hilmi ve kerrimni bittakvâ ve cemmilnî bil afîyeti.

Hastaya Okunacak şifa Duası

Hastaya Okunacak şifa Duası

Türkçe Anlamı:

Allah’ım, Senden dünya ve ahiret afiyetini isterim. Allah’ım, mal ve aile efradım için afiyet ve huzur isterim.
Allah’ım ayıplarımı ört, korktuklarımdan da beni emin kıl.
Allah’ım ön tarafımdan, arkamdan, sağ ve solumdan ve üst tarafımdan gelecek tehlikelerden beni koru. Azametinden sana sığınırım. Alt tarafımdan gelecek tehlikelere karşı senden medet beklerim.
Allah’ım beni ilimle zengin kıl, hilimle yumuşak huyla zinetlendir, takva ile beni mükerrem kıl, afiyetle beni güzelleştir.

Açıklama:

Allah’tan sıhhat ve afiyet isteyen kimse bu duaya devam etsin. Dünya ve ahiretin feyzü felahını isteyen kişi bu duaya devam etsin. Dinini, dünyasını, malını ve ailesini korumak isteyen kişi, bu duayı sabah akşam okusun. Allah’a karşı hatalarını bağışlatmak isteyen bu duayı okusun.

Kendisine gelecek tehlikeleri önlemek isteyen kimse bu duayı okusun. İlim isteyen, iyi ahlaka kavuşmayı arzulayan ve Allah korkusu ile vicdan duygusuna sahip olmak isteyen bir kimse bu duayı okusun, yatarken ve kalkarken, giderken ve dururken bu duaya devam etsin. Bunun fazileti çok mübarektir. Allah’ın rızası ve peygamberimizin muhabbeti bu dua içindedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.