Etkili Dualar Dua Sitesi

Çocuk Sahibi Olmak için Dua

2.592
Çocuk Sahibi Olmak için Dua

Alemleri yaratan Allah, kullarını dünyada çeşitli şekillerde sınarken aileleri de çocuk ile sınar. Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Yüce Allah, Bakara suresinde belirttiği gibi; hayır zannettiğimiz, şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilir. Bu yüzden Allah’tan her konuda olduğu gibi evladın da hayırlısını dilemeliyiz.

Çocuk sahibi olmak için öncelikle Allah’a dua etmek gerekirken, teknolojiden de faydalanmak gerekir.

Çocuk sahibi olmak için okunan dua:

Çocuğu olmayan bir kimse mümkünse 40 günde bir kuran hatmi, ya da 21 günde 123 yasini şerif hatmi, ya da 7 gün de 41 yasini şerif hatmi, ya da her gün 1 Fatiha suresi ve 11 ihlası şerif okuyarak önce Allah’a hamdü senalar etmeli ve peygamber efendimize salavat getirdikten sonra okuduklarını peygamber efendimizin ve ölmüşlerimizin ruhlarına bağışlayarak: ”Rabbim, bizlere katından tertemiz bir soy ver; doğrusu sen duaları işitensin. Rabbim, bizleri evlatsız bırakma, sen varislerin en hayırlısısın.” diye dua edilmelidir.
Bol bol istiğfar yapılmalıdır. Yani geçmiş günahlara tövbe edilmelidir. Çünkü Rabbimiz, Kuran-ı Kerim’in Nuh suresinde de belirttiği gibi : “Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edinki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve evlatlar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.” ( Nuh Suresi 10-12 )
Allah’ın 99 isimlerinden olan Ya Musavvir günde en az 100 defa zikir edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.