Etkili Dualar Dua Sitesi

Mübin Duasının Mucizesi ve Sırları

dua

dua

Dünyevi ve uhrevi her türlü dilek ve hacetlerin yerine gelmesi, sıkıntı, keder, elem ve kasvetlerin gitmesine niyet ederek Yasin Suresi’n deki her “Mübin” den sonra üçer-beşer ya da yedişer kere bu duanın okunması gereklidir.

Dileklerin kabulü için en kuvvetli dualardan biri belkide birincisi Mübin duasıdır.” bu dua Yasin suresiyle ilgilidir bilindiği gibi yasin kuranı kerimin en çok okunan ve okunması tavsiye edilen surelerden biridir.Bu sure hakkında Peygamber efendimiz s.a.v şöyle buyurmuştur :”Her şeyin kalbi vardır Kur’an ‘ın kalbide yasin suresidir
Bu sure Kur’anı kerimin özeti gibidir Kur’an da anlatılan manaların bir çoğu bu surede özet olarak bulunmaktadır.

Mübin Duası Nasıl Okunur?

Yasin 83 ayettir. Bunlardan 7 tanesi Mübin kelimesiyle sona ermektedir. Güzelce abdest alınıp maddi manevi hazırlık yapıldıktan sonra Yasin suresi okunmaya başlanır. Mübin kelimesiyle biten ilk ayete kadar okunur hemen arkasından mübin duası okunur sonra tekrar ikinci mübin e kadar okunur ve tekrar mübin duası okunur bu şekilde son mübin den sonra mübin duası okunur ve ardından dilekler Allah c.c. ye arz edilir inşallah bütün dilekler yerine gelir.

Her Türlü Dilek İstek ile Dert, Keder ve Kasvetli Ortamlardan Kurtulmak İçin Yasin Suresindeki Her Mübin’den Sonra 3-5 veya 7 Kez Bu Duanın Okunması Gerekir.

Yasin Suresini Okuduğunuzdan Hemen Sonra Mübin Duasını okumanız önerilmektedir. Yasin suresinin içinde 7 defa Mübin geçer, onları bir daire içerisine alıp işaretleyin, her Mübin isminin sonunda 3-5-7 defa Mübin suresi okuyun.

Exit mobile version