Etkili Dualar Dua Sitesi

İstihare Namazı ve Duası

2.659
İstihare Namazı ve Duası

İstihare’nin dinimizde önemli bir yeri olduğu muhakkaktır. Bu hususta bir çok hadisŞerif mevcuttur. Hazreti Peygamber (s.a.v) istihare yapar ve ashabına da istihareyi emir buyururdu.

Bir işin neticesinin ne olacağını, teşebbüs edip etmemekte hayır olup olmadığını anlamak için istihareye niyet eden kimse gece yatmadan önce, kalkıp tam bir abdest alıp (iki) rekat namaz kılar. İlk rekatında Fatiha-i Şerife den sonra (üç) defa“ kul ya eyyühel kafirun” suresi,ikinci rekatta bir defa Fatiha suresi ve( üç) defa da İhlas-ı Şerif okunur.

Namazı tamaladıktan sonra yüzünü kıbleye dönerek yatar ve; “Ey büyük rabbim! Sen her bir habibin habibi,her bir dostun dostu ve ğaib olmayan bir hazırsın. her dua edene erişirsin, her muhtaca kafi ve her hastaya şifa verensin ve bütün mahlukat için muafisin. Benim nefsimde gizli olan şeyi bana göster. Sen bende ne varsa bilirisn. Ben ise Senin nzed-i uluhiyetinde olanı bilmem.Sen alamül guyub’sun,Levh,kalem,arş ve küsi hakkı için, Seyyidimiz ve Senedimiz Muhammmed (s.a.v) hürmetine Ya Rabbi.eğer bu iş benim dinimde, dünyamda,yaşantımda hayırlı ise onu bana takdir et ve kolay kıl.Bunu bana rüyamda beyaz ve yeşil olarak veya akan su suretinde göster.Eğer bu benim dinimde, dünyamda, yaşantımda şer ise onu benden ve beni ondan uzak kıl ve bana her nerede olursa olsun hayrı takdir et. Bunu bana siyah veya duman şeklinde göster. Sen her şeye kadirsin allah’ım!” diye dua edilir. dua ettikten sonra uyuncaya kadar salatü selam getirir ise rüyasında, istihare ettiği şeyi görür. Hayır ve şer kendisne gösterilir. Eğer ilk gecede göremez ise mutlaka şartlardan birini eksik bırakmıştır. İkinci ve üçüncü gece tekrar edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.